jtemplate.ru - free extensions for joomla

Łuszczyca

luszczycaŁuszczyca nie jest zakaźnym schorzeniem skóry, powszechnie pojawia się jako opuchnięte zapalne uszkodzenie skóry okryte srebrnobiałą łuską.

Bardzo powszechnym typem łuszczycy jest tzw. „tarczka łuszczycowa. Generalnie jest zaakceptowane, że ma podłoże genetyczne, a ostatnie badania potwierdziły, że jest to autoimmunologiczne schorzenie skóry (prawdopodobnie osoba rodzi się z genetyczną predyspozycją na łuszczycę).

Czy osoba aktualnie przechodzi łuszczycę może zależeć od czegoś co zapoczątkowuje jej pojawienie. Przykładami takiego „katalizatorów" są układowe infekcje takie jak smugi na gardle, uszkodzenia skóry, szczepienia, pewne leki, zastrzyki domięśniowe lub leki sterydowe doustne.

Coś co raz zapoczątkowało genetyczną tendencję osób do rozwijania się łuszczycy powoduje, że układ immunologiczny stymuluje nadmierną reprodukcję komórek skóry. Komórki skóry są zaprogramowane na dwa następujące możliwe sposoby: Normalny wzrost lub regeneracja rany.

Przy normalnym wzroście, komórki skóry powstają w warstwie skóry właściwej, i wtedy przesuwają się do góry poprzez naskórek do warstwy zrogowaciałej naskórka (zewnętrznej warstwy skóry). Martwe komórki są złuszczane prawie w tym samym stosunku co produkcja nowych komórek. Ten proces przebiega około 28 dni począwszy od powstania do śmierci komórki. Kiedy skóra jest zraniona, rozpoczyna się program regenerowania, znany przeważnie jako dojrzewanie regeneracyjne. Komórki produkowane są szybciej i w większej ilości, teoretycznie zapełniają i naprawiają ranę. Zwykle w tym czasie jest zwiększone dostarczanie krwi i lokalizuje się stan zapalny. W wielu wypadkach łuszczyca skórna podobna jest do gojenia się ran skórnych lub reakcji przypominających np. infekcję. Łuszczycę uszkadzającą charakteryzuje wzrost komórek skórnych programem naprzemiennego wzrostu. Pomimo że przy łuszczycy uszkadzającej nie ma ran, skóra zachowuje się tak jakby one były. Tak więc komórki przechodzą z normalnego wzrostu w dojrzewanie regeneracyjne. Komórki powstają i są wypychane na powierzchnię skóry co 2-4 dni i skóra nie może nadążyć ze złuszczaniem się.

Nadmiernie nadbudowywują się formując podniesienia, łuskowe uszkodzenia. Biała łuska („tarczka"), która zwykle przykrywa uszkodzenie, składa się z martwych komórek skóry, a zaczerwienienie spowodowane jest wzrostem dostarczania krwi do miejsca gwałtownego dzielenia się komórek skóry.

Tymczasową ulgę można uzyskać na różne dostępne sposoby, działają one z różnym powodzeniem.

Leczenie i leki są wielokrotnie zażywane i kosztowne. Mogą być one pod względem kosmetycznym nieprzyjemne i pozostawiać po sobie dodatkowe zdrowotne ryzyko. Łuszczyca nie daje przewidywalnych skutków leczenia. Każdy indywidualny przypadek ma własny przebieg. Przeprowadzone eksperymenty pokazały skuteczne leczenie olejem z emu dla każdego indywidualnie. Nie czyniąc z oleju z emu czegoś, co może „zaradzać" lub tez „leczyć" jakąkolwiek chorobę, ale wielu konsumentów potwierdza przynoszoną ulgę przy wyschniętej skórze łuszczycowej ze skupiskami łusek skórnych, przez stosowanie oleju z emu i kremów zawierający olej z emu jako składnik higieniczny przeciw łuszczycy. Olej z emu jest „substancja odżywczą tkanki", i może pomóc w programie „normalnego wzrostu" komórek skóry. Może wyprowadzić komórki z nadrzędnego programu naprzemiennego wzrostu, powodującego uszkodzenia przy łuszczycy.

Wyłączny dystrybutor: Pharm Service Sp. z o.o.,
ul. Grabiszyńska 243a, 53-234 Wrocław
NIP: 899-10-18-228,
KRS: 0000159200

tel. +48 501 685 115,
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

pharm-ztlem