jtemplate.ru - free extensions for joomla

Egzema

egzemaEGZEMA:

Atopowe zapalenie skóry, lub tzw. egzema, jest chronicznym schorzeniem skóry. Kiedy się zaczyna- co może pojawiać się u niektórych ludzi co tydzień lub co miesiąc - charakteryzuje się zaczerwienioną, łuskowatą skórą.

Te warunki często dotyczą osób z osobistą lub rodzinną historią atopii (astma alergiczna, nieżyt nosa, zapalenie spojówek, lub alergie na pożywienie). Aby przynieść ulgę należy zidentyfikować i zredukować czynniki, które zaostrzają objawy choroby.

Dla każdego człowieka są one różne i jedna terapia nie będzie odpowiadać wszystkim pacjentom. Czynniki podrażniające: mają duży wpływ na egzemę czynniki środowiskowe. W celu zapobiegania podrażnieniu, ogranicza się używanie mydła, rozpuszczalników, i innych wysuszających związków.

Jeśli jednak używane jest mydło to powinno mieć neutralne pH i minimalne działanie niszczące. Detergenty pozostające po praniu w ubraniu mogą również podrażniać, a ich zmiana może pomóc.

Przy zapaleniu skóry rąk, ważne jest unikanie kontaktu z rozpuszczalnikami i detergentami powodującymi podrażnienia. Przy częstym myciu rąk, ważne jest zastosowanie środków zmiękczających skórę. Oczyszczony olej z emu i kosmetyki bazujące na oleju z emu są doskonałą metodą re-uwodnienia skóry po myciu. Alergeny w powietrzu i w pożywieniu są często katalizatorami dla pojawienia się tego schorzenia. Testy alergiczne są pomocne w ustalaniu, których alergenów unikać. Wiele alergenów pojawia się w jajkach, w mleku krowim, soi, pszenicy, orzechach i rybie. Infekcje: bakteryjna, grzybicza lub wirusowa infekcja może zapoczątkować egzemę.

Stopa sportowca (grzybica skóry stóp) - może pojawić się u starszych dzieci i dorosłych w postaci zapalenia skóry stóp. Pomocne wskazówki dla egzemy. Uwodnienie: skóra jest sucha, nie dlatego ze jej brakuje tłuszczu lub oleju, ale dlatego ze nie potrafi zatrzymać wody. Woda dostarczona jest skórze, a następnie przez tłuszcze lub substancje zawierające olej jest w niej zatrzymywana. Można tego dokonać przez intensywne namoczenie dotkniętych rejonów w misce z wodą, podczas kąpieli, lub podczas barania prysznicu, używając cieplej wody przez 20 min. Wytrzeć skórę delikatnym ręcznikiem usuwając nadmiar wody, i odpowiednio zastosować olej z emu. Kąpiel lub smarowanie się zalecane jest co najmniej raz dziennie lub częściej. Dodatkowe stosowanie (2 lub 3 razy dziennie) oleju z Emu uwadnia naszą skórę, pomaga utrzymać w niej nawilżenie.

Wyłączny dystrybutor: Pharm Service Sp. z o.o.,
ul. Grabiszyńska 243a, 53-234 Wrocław
NIP: 899-10-18-228,
KRS: 0000159200

tel. +48 501 685 115,
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

pharm-ztlem